Hea teada

Lennuliikluse sätted

Enne reisi soovitame kindlasti tutvuda ka lennuliikluse sätetega:

Tallinna lennujaam — http://www.tallinn-airport.ee/traveler/Reisidokumendid
Smartlynx Airlines — reisijate- ja pagasiveo tingimused
Estonian Air — http://www.estonian-air.ee/reisija_meelespea
Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 261/2004 — Ühiseeskirjad reisijatele lennureisist mahajätmise korral ning lendude tühistamise või pikaajalise hilinemise eest antava hüvitise ja abi kohta.

Hotellitüübid:

Apartamenthotell: Vähemalt kümne majutusruumiga majutusettevõte. Hotellide liigitamiseks on erinevaid aluseid: suurus, hinnatase, teenused, sihtturg, asukoht jne. Majutusettevõtte järk (tärnid) näitab ettevõtte ja seal pakutavate teenuste taset. Apartamenthotellis on tubades söögivalmistamise võimalus ning hotell pakub toitlustusteenust vastavalt hinnakirjale.

Hotell: Toitlustusteenust pakkuv vähemalt kümne majutusruumiga majutusettevõte. Hotellide liigitamiseks on erinevaid aluseid: suurus, hinnatase, teenused, sihtturg, asukoht jne. Majutusettevõtte järk (tärnid) näitab ettevõtte ja seal pakutavate teenuste taset.

Puhkeküla: (Holiday Village) on puhkuseks mõeldud majutuskompleks, mis pakub majutust territooriumil olevates majutushoonetes, kas standardtubades, stuudiotes või kämpingu tüüpi hoonetes. Puhkekülas on tubades söögivalmistamise võimalus või puhkeküla pakub toitlustust puhkeküla söögikohas.
Puhkemaja: (holiday home) Puhkuseks mõeldud majutushoone, mis üüritakse välja täies ulatuses ja milles on söögivalmistamise võimalus.

Kruiisilaev: Kruiisiks mõeldud alus, kus pakutakse klientidele nii majutusvõimalust kui ka toitlustust vastavalt programmile. Kruiisilaevades toimub majutamine kajutites, mille hinna ja kvaliteeditase sõltub kajuti asukohast.

7. Majutustüübid

Standardtuba: Kahene tuba — toas on 2 eraldi voodit. Sobib kahele inimesele või kahene tuba — toas on 1 suur voodi. Sobib ühele või kahele inimesele.

Ühene tuba: Toas on 1 voodi. Sobib ühele inimesele.

Kolmene tuba: Toas on 3 eraldi voodit, millest üks on kokkupandav voodi. Sobib kolmele inimesele.

Stuudio: Ühest ruumist koosnev apartamentmajutus, mis sisaldab söögivalmistamise võimalust. Stuudio on üldjuhul toatüüp apartamenthotellides.

Apartament: Ühest või kahest magamistoast koosnev apartamentmajutus, mis sisaldab söögivalmistamise võimalust. Apartament on majutustüüp apartamenthotellides.

Deluxe tuba: Hotelli poolt pakutav kõrgema kvaliteediga tuba kui standardtuba ja superior tuba, mis pakub paremaid vaateid, toateenuseid jne.

Superior tuba: Hotelli poolt pakutav kõrgema kvaliteediga tuba kui standardtuba, mis pakub paremaid vaateid, toateenuseid jne.

Merevaatega tuba: Standardtuba merevaatega. Merevaade võib nii olla osaline kui ka otsemerevaade. Vastav märge märgitud tellimuses.

Aiavaatega tuba: Standardtuba, kus vaade avaneb hotelli aiale/territooriumile.

Mäevaatega tuba: Standardtuba, kus vaade avaneb mägedele.

Peretuba: Toatüüp, mis mahutab kuni 5 inimest. Vastavalt hotellile võib olla peretuba kahest magamistoast koosnev tuba või siis suurem ruum, kus täiskasvanute magamistuba on üldruumist eraldatud vaheuksega.

Sviit: Märgib hotelli poolt pakutud luksuslikku majutust. Sviidis on üldjuhul pakutud lisateenused toas, mis teistes toatüüpides puuduvad.

Lapsevoodi: Lapse voodi sobib alla 12-aastasele lapsele.

Beebivoodi: Välivoodi/häll või võrevoodi sobib alla 2-aastasele lapsele.

8.Toitlustustüübid

RO/BO — söökideta (ei sisalda toidukordi.)
BB — hommikusöögid (hommikuöögid ja mahl/kohv/tee hinna sees)
HB — hommiku- ja õhtusöögid (joogid õhtusöögi ajal lisatasu eest)
HB+ — hommiku ja õhtusöögid, kus joogid on õhtusöögi ajal hinnas (üldjuhul on hinnas õhtusöögi jooksul 1 pokaal veini või 1 tass kohvi/tee/ mahl/õlu)
FB — täispansion (hommiku- , lõuna- ja õhtusöögid, kus joogid lõuna- ja õhtusöökide ajal on lisatasu eest)
FB+ — täispansion (hommiku- , lõuna- ja õhtusöögid, kus joogid on hinna sees lõuna- ja õhtusöökide ajal. Üldiselt on hinnas toitlustuse raames 1 pokaal veini või 1 tass kohvi/tee/mahl/õlu)
AI — «kõik hinnas» teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku- , lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku alkoholi etteantud ajavahemikus, mis jääb üldjuhul 10:00 — 22:00 (NB: hotelliti võib «kõik hinnas» teenuse ajalimiit erineda).
UAI — «kõik hinnas» teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku- , lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku ja importalkoholi etteantud ajavahemikus, mis jääb üldjuhul 10:00 — 22:00 (NB: hotelliti võib «kõik hinnas» teenuse ajalimiit erineda). «Ultra kõik hinnas» teenus võimaldab teenuseid, mis ei kuulu «kõik hinnas» programmi, nt kindlaks määratud teenused hotelli tervisekeskuses; võimalus einestada a la carte restoranis (ette registreerimisel) jne.
AIextra — «kõik hinnas» teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku- , lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku ja importalkoholi. «Kõik hinnas» teenus kehtib 24h.

Reisipakettitüübid: individuaalreis, ringreis, pakettreis, viimase hetke pakkumine, Loteriimajutus