Reisija meelespea üldine

1. Reisidokument
Pass või ID-kaart — Veendu, et sinu reisidokument oleks kehtiv (reisides väljapoole Euroopa Liitu, kehtivus 3-6 kuud peale reisi lõppu.) Euroopa Liidu piires saab reisida ka ID-kaardiga. NB! Kõik reisijad, kes ei oma Eesti Vabariigi passi peavad Eestist reisides kaasa võtma oma ID kaardi. ID kaart on vajalik kaasa võtta ka juhul, kui passis on olemas elamisluba.

2. Lennule registreerimine

Lennule registreerimisel esitada isikuttõendav dokument (ID kaart või reisipass) ning reisivoucher. Enne lennujaama minekut kontrollida üle reisidokumendi kehtivusaeg, reisikindlustuse poliis (juhul kui olete kindlustuse vormistanud) ning reisivoucher (lennukuupäev, kellaaeg, majutus jne).

3. Reisikindlustus
Reisile soovitame vormistada reisikindlustuse. Meditsiiniabikindlustus hõlmab kulud arstiabile sh visiiditasu, vajadusel haiglaravi, transpordi koju jms. Reisitõrkekindlustus korvab ära jäänud reisi maksumuse ja kulud täiendavatele piletitele. Pagasikindlustus katab pagasi kahjudega seotud kulud. Kindlustuse vormistamiseks teatada reisikonsultandile nimi, isikukood, kontakttelefon, reisi sihtkoht ja kuupäevad. Rio Reisid pakub reisikindlustust koostöös

4. Lennu väljumisajad
Palume kontrollida 24 h enne reisi algust üle väljasõidu kellaajad Tallinna lennujaama kodulehelt www.tallinn-airport.ee
või telefoni teel 6058888

5. Ravimid
Kui tarvitate alaliselt mingeid ravimeid, siis palume Teil need kaasa võtta, sest sihtkohas ei pruugi olla müügil sama toimega ravimeid.

6. Kelle poole pean pöörduma, kui kaotan reisi ajal passi?
Kui te viibite välismaal ja teie reisidokument on hävinud, kaotsi läinud või varastatud, saate taotleda tagasipöördumistunnistust pöördudes Eesti Vabariigi välisesinduse poole. Eesti välisesinduste nimekirja leiate: www.vm.ee. Kui välisriigis puudub Eesti välisesindus, on teil õigus pöörduda teiste Euroopa Liidu liikmesriikide välisesindustesse. Nende puudumisel tuleb võtta ühendust Välisministeeriumi konsulaarosakonna konsulaarabi-bürooga.
Tagasipöördumistunnistuse puhul on vajalik silmas pidada, et sellega on võimalik naasta vaid Eestisse, poolelijäänud reisi ei saa tagasipöördumistunnistusega jätkata.
Konsulaarabi telefon välismaal +372 53 01 9999