Kuidas valida sobivat reisi

Enne seda, kui pakkuda perele reisi koos lastega, esitame Teile mõned küsimused:
Milline arv pereliikmeid sõidavad reisile?
Kui vanad on lapsed?
Reisi aeg ja selle kestvus?
Puhkuse orienteeritav eelarve?

Pere täiendavad soovid: minimaalne aeg lennule, vaid liivarannad, numbris mini-köögi olemasolu...
Samuti pakume Teie tähelepanule mõned lastega puhkamise liigid, tutvunud ja määranud enda jaoks ideaalse variandi, suudavad meie turismioperaatorid kergusega soovitada seda, mis sobib just Teile.

Reisid eesmärgiga parandada väikelaste tervist
Enamus vanemaid unistavad sellest, et reis lapsega mere äärde oleks mitte ainult puhkus, vaid ka külmetushaiguste profülaktika. Kuid peamine on võtta arvesse, et tervendavaks loetakse vaid lapse viibimist mere ääres mitte alla 3 nädala. Ideaalseks kohaks tervendava reisi korral on Bulgaaria, Kreeka.

Rahulik perepuhkus
Sel juhul puhkavad lapsed ja nende vanemad looduses. Nii väikestele, kui suurtele jätkub looduse enda poolt pakutud meelelahutusi: suplemine, vee-alune maailm ja kalapüük, pargis jalutamine.
Näiteks: kotedžpuhkus Soomes.

Puhkus+animatsioon (lastele ja täiskasvanutele)
Kui Te soovite mitte lihtsalt lastega puhata, vaid soovite ka veidi puhata lastest, tasuks valida küllastatud animatsiooniga tuuride variante. Selliste tuuride kaheldamatuks liidriks suvisel ajal on Türgi. Mini-klubid, veepargid, laste diskod, mängud – laste jaoks on siin kõik läbi mõeldud lausa pisiasjadeni. Peaasi on mäletada, et peale Türgi eksisteerib veel palju hotelle ja kuururte, milles Teil lapsega saab olema lõbus ja mugav.

Tunnetuslik tuur
Sageli on reisid pühendatud silmaringi üldisele arendamisele. Olgu siis selleks Baierimaa lossid, Meteoori kloostrid või Tai budda pühakojad – peab püüdma teha nii, et reis ei muutuks lapse jaoks väsitavaks. Mõningaid reise, vaatamata lastevanemate kogu soovile, poleks esmakordselt kodunt kaugele sõitvate lastega vaja ette võtta. Ning praktiliselt alati peab reisi tunnetuslikku osa vaheldama meelelahutuste ja rahuliku puhkusega.

„Jalutustuur”
Te soovite jalutada mööda ilusat linna. Selline reis on meelitavam noortele vanematele „vankrivanuses” lastega. Või lühiaegsetele, mõne päeva pikkustele reisidele mistahes vanuses lastega. Kahtlemata sobib sellel eesmärgil mitte iga linn. Eelkõige pöörame tähelepanu euroopa linnadele, ökoloogiliselt puhastele ja mugavatele, laste muinasjuttude hõngulistele: Soome, Stockholm, Praha ja paljud muud.

„Lapsed jumaldavad loomi”
Akvaariumid, delfinaariumid, üld- ja spetsialiseeritud loomaaiad (Rauna – Soome, Innsbruck – Austria)...

Lõbustuspargid
Kõige kuulsamad ja meile kättesaadavamad pargid asuvad Euroopas: Disneyland, Lego-land, Aventura sadam, Merobilandia, Euroopa-park Saksamaal, Asterix Prantsusmaal.
Talvel aga on liidripositsioon kõige põhjapoolsemal ja kõige muinasjutulisemal Santa pargil –Santa Clausi sünnimaal Rovaniemis Soomes.

Suusatuur
Otsustasite koos lapsega veeta talvise koolivaheaja suusakuurordil. Ei mingeid probleeme! Austria suusakuurordid: Zaalbach-Hinterglemm, Tsel-am-Zee – sobivad suurepäraselt kogu perele suusatamiseks. Zaalbachis aga on ka „spetsiaalne lumeakadeemia”, kuhu võetakse õppima lapsi alates 3.eluaastast ja vanemaid.