Kuidas valida sobilik hotell

Kuivõrd tugevalt võivad erineda ühe ja sama riigi kuurordid, niisama tugevalt erinevad ka hotellid ühel ja samal kuurordil. Ei ole saladuseks, et eksisteerivad lärmakate noorte või rikaste pensionäride jaoks mõeldud hotellid. On hotellid, mis absoluutselt ei sobi vanemate ja laste koospuhkuseks ning hotellid, mis on ideaalselt kohandatud just Teie ja Teie lapsega.

Valides hotelli puhkuseks lastega, pöörake tähelepanu sellele, et teie hotell:
— paikneks merest esimesel liinil, soovitav ranna ääres,
— omaks lamedat ja mitte kivist vette sisenemise kohta,
— omaks suurt rohelist territooriumi,
— pakuks lastele adapteeritud toitu,
— omaks elementaarset laste infrastruktuuri: head lasteplatsi, lastebasseini, miniklubi,
— poleks lärmakas,
— asuks mitte eriti kaugel lennujaamast.

Oma kogemustest lähtudes võib öelda, et tihtipeale esitavad vanemad „laste” hotellile ka selliseid nõudeid:
— numbris vann (mitte aga dušš)
— numbris külmutuskapp või võimalus kasutada minibaari külmetuskapina
— vaipkate numbritoa põrandal
— Mugav lastevoodi, mugav täiendav koht kasvanud lapsele, vajadusel valmistada lapsele individuaalselt, numbris seadmestatud köök, et hotelli läheduses asetseks supermarket, samuti lastele huvi pakkuvad objektid: tivolid, veepargid, lõbustuspargid ja loomaaiad
— Hotellis suured numbrid, mis võimaldaksid majutada 2 täiskasvanut+2 last või siis perenumbrid.

Tuleb märkida, et riigi tavad ja kuurordi eripärad korrigeerivad mõningal määral meie ettekujutusi parimast perehotellist. Näiteks soovitatakse Bulgaaria mõningatel kuurortidel lastega peredele majutuda mitte esimesel merepoolsel liinil, vaid teisel liinil, kuna mere poolt esimesel liinil paiknevad hotellid avanevad akendega lärmakale rannaäärsele.
Kreeka kuurortidel aga omavad köögiga apartemendid mitte üle 3 tähe, mis tähendab, et ei paku mõningat vajalikku servist. Seetõttu lähtume hotelli valikul sellest, mis peab hotellis olema „rangelt kohustuslik” ja mis soovitav, kuid ilma milleta võib hakkama saada.